Çalışma Saatlerimiz: WhatsApp: 7/24 Telefon Görüşmesi: 10.00/22.00 info@akademiktezmerkezi.com 0 544 971 0 286

REDAKSİYON HİZMETLERİ

Redaksiyon, herhangi bir eserin dil bilgisi, imla ve yazım kurallarına uygun olup olmadığının kontrol edilerek gözden geçirilmesi; metinlerin denetlenerek cümlelerde anlamı bozan unsurların tespit edilmesi, anlam bütünlüğünü bozmadan gerekli değişikliklerin yapılması yoluyla metne müdahalede bulunma işlemidir. Redaksiyon, alanında uzman olmayan kişilere bırakılamayacak bir işlemdir. Metin düzenleme ve redaksiyon işlemleri için profesyonel destek alınmalıdır. 

 

www.akademiktezmerkezi.com adresimizde; bilimsel etik ilkelerine sadık kalınarak redaksiyon, düzeltme, düzenleme, geliştirme ve son okuma çalışmaları yapılmaktadır.

 

KİTAP REDAKSİYONU

Ders Kitabı, Roman, Çeviri, Oyun vb. Çalışmaların Düzenleme, Düzeltme ve Geliştirme Hizmetleri

Ders kitabı, roman, oyun vb. eserleri ortaya çıkarmak ciddi emek istemektedir. Bunun yanı sıra ortaya çıkan eserlerin hem dil hem de biçim yönüyle uygun olması, eseri tamamlayıcı bir unsurdur. Eseri ortaya koyan kişi, çoğu zaman bazı hataları fark edemez. Akademik Redaksiyon ekibi, ikincil bir bakış açısıyla çalışmalarınızı okuyup hem eleştirisini yapmakta hem de önerilerde bulunmaktadır.

Yayınevleri, yazılan kitapların belirli formatta hazırlanmasını istemektedir. Bu, teknik bir iş olduğu için herkes yapamayabilir. Ya da bunu yapacak zamanı olmayabilir. Ayrıca kendi yazdığınız kitaptaki hataları kendinizin görmesi çok zordur. Bizimle çalışırsanız kitaplarınızı hem biçimsel olarak istenilen formata uyarlayabilir hem de sizin göremediğiniz hataları düzeltebiliriz.

WEB SİTESİ REDAKSİYONU

Web Sitenizin Görsel Alanındaki Metinler Dahil Olmak Üzere, İçerik Kısmında Yer Alan Metinlerin Redaksiyon İşlemi

Web sitesindeki içeriklerin daha etkileyici ve blog sayfanızdaki yazıların hatasız olması için redaksiyon hizmeti alabilirsiniz. Kullanılan metinlerin hem kendi içinde hem de diğer metinlerle olan tutarlığı sağlanacak şekilde düzeltme ve düzenleme yapılmaktadır. Web sitesinde yer alan içeriklerle ilgili önerilerde bulunulmaktadır.

Web sitelerindeki hatalar insanların dikkatinden kaçmaz. Redaksiyon hizmeti alarak hataları düzelttirebilecek veya hatasız yazılar yayınlayabileceksiniz. Web sitenize yüklediğiniz yazıların redaksiyonunu yapabiliriz. İsterseniz yazınızı yayınlamadan önce bize göndererek hatasız metni yayımlayabilirsiniz.

  • Web Sitesindeki Hataların Düzeltilmesi

    Web sitesinde, yayından önce yapılan redaksiyon işlemleridir. Yazılarınızı yayınlamadan önce bize gönderin, redaksiyonunu yapalım. Ayrıca daha önce yayınlanmış yazılarınızı da inceleyerek hatalarını düzeltebiliriz.

  • Web Sitesinin Görsel Olarak Düzenlenmesi

    Web sitesi; masaüstü, tablet ve mobil görünüme uygun hale getirilmektedir. Web sitesindeki mevcut sayfaların düzenlenmesinin yanı sıra istenmesi durumunda web tasarımı konusunda da yardımcı olmaktayız.

  • Web Sitesi İçeriğinin Daha Etkileyici Hale Getirilmesi

    Web sitesinde bulunan içerikler, Türk Dili ve Web Tasarım uzmanları tarafından incelenir. İçerikler SEO’ya uyumlu hale getirilir. İçeriklere yönelik eleştiri ve önerilerde bulunulur.

AKADEMİK REDAKSİYON

Akademik Metinler İçin (Yüksek Lisans Tezi, Doktora Tezi, Uzmanlık Tezi, Makale, Proje, Ödev, Bildiri vb.) Düzenleme, Düzeltme ve Geliştirme Hizmetleri

Yüksek lisans ve doktora yapmak, özel zaman ayrılması gereken durumlardandır. Asıl işinin yanında yüksek lisans ve doktora yapanların üzerinde ciddi zaman baskısı ve iş yükü oluşmaktadır. Akademik Redaksiyon ekibi, sizin iş yükünüzü hafifletecek fırsatlar sunmaktadır. Hazırlamış olduğunuz çalışmanızın yazım ve dil bilgisi hataları nedeniyle reddedilmeyeceğinden emin olmak için son taslak üzerinde düzenleme ve düzeltme işlemleri yapılmaktadır. Ayrıca çalışmanız yayınlandıktan sonra üzerinde bir daha değişiklik yapılamayacağı için bunun öncesinde sunacağımız önerilerle çalışmanız daha iyi hale getirilmektedir.

Herhangi bir bilim dalında yapılan çalışmaların ulusal veya uluslararası dergilerde yayımlanması kişinin kariyeri için çok önemlidir. Bununla birlikte, makalelerin kabul edilebilmesi için derginin kabul ettiği yazım formatına uygun hale getirilmesi de gerekmektedir. Ayrıca makaleleri; tez ve projelerden ayıran belirgin özellikler bulunmaktadır. Akademik redaksiyon hizmeti alarak çalışmalarınızdaki hataların düzeltilmesini sağlayabilirsiniz. Akademik çalışma yapan kişilere makalenin kurgusuna, biçimine ve yayımlanacak derginin istemiş olduğu özelliklere göre düzeltme ve düzenleme hizmetlerinin yanı sıra etkili öneriler de sunulmaktadır.

İNGİLİZCE REDAKSİYON

İngilizce Redaksiyon Kapsamında, İngilizce Olarak Hazırladığınız veya İngilizceye Çevrilmiş Çalışmalar (Akademik Metinler, Web Sayfası, Kitap, Broşür vb.) İçin Düzenleme, Düzeltme ve Geliştirme Hizmetleri Verilmektedir.

İngilizce olarak hazırlanmış metinleriniz uygun bir şekilde düzeltilir. Alanında uzman editörlerimiz, akademik çalışmalarınız için editing veya proofreading işlemlerini gerçekleştirmektedir. İngilizce makaleler için yayımlanacak dergiler tarafından  istenilen düzeltmeler yapılmaktadır. Akademik çalışmalarınız için gönderileceği kuruma verilmek üzere sertifika hazırlanmaktadır.

​Hatasız İngilizce isterseniz İngilizce redaksiyon hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Hazırlamış olduğunuz çalışmanız, yazım ve dil bilgisi hataları nedeniyle reddedilmesin. Çalışmanızda anlatım bozuklukları olmasın. Hazırladığınız İngilizce çalışmanın son taslağı üzerinde, düzeltme işlemleri yapılmaktadır. Çalışmanız yayımlanmadan önce sunacağımız etkili önerilerle çalışmanız daha iyi hale getirilebilir.

Akademik Redaksiyon olarak her düzeyde akademik çeviri hizmetimizle birlikte İngilizce redaksiyon hizmetini de sunmaktayız. İngilizce çalışmalarınız alanında tecrübeli ve düzeltme yapılacak alanın terimlerine hakim dil uzmanlarımız tarafından düzeltilmektedir.

İngilizce olarak hazırlamış olduğunuz metinlerin, İngilizceye hakim uzmanlarımız tarafından redaksiyonu yapılmaktadır. Redaksiyonu yapılmış bir çalışma ile yayın süreciniz kusursuz ilerleyebilir. Akademik çalışmalarınızı İngilizce olarak yayımlatmak istiyorsanız bunun için bize başvurabilirsiniz. Makalenizin yayımlanması için ulusal ve uluslararası dergilere başvurduğunuzda, dil yönüyle reddedilmesinin önüne geçebilirsiniz.