Çalışma Saatlerimiz: WhatsApp: 7/24 Telefon Görüşmesi: 10.00/22.00 info@akademiktezmerkezi.com 0 544 971 0 286

Tez Hazırlama Nasıl Yapılır?

Akademik Tez Merkezi olarak 7/24 profesyonel uzman akademik kadromuzla tez hazırlama hizmeti vermekteyiz. Deneyimli ekibimiz, hızlı, doğru, uygun fiyatlarda destek vermektedir.

Üniversite öğrencilerine lisans, yüksek lisans, doktora düzeyinde fakülte, bölüm, enstitü ayrımı yapmadan destek vermekteyiz. Tez dönemine geldim, ne yapmam lazım, hiçbir şey bilmiyorum, tez nasıl yazılır en ufak bilgim yok, destek almak istiyorum diyorsanız doğru yerdesiniz. Makaleyi sonuna kadar okumanızı tavsiye ederiz.

Tez Yazımı İle İlgili Genel Bilgiler

Genel itibariyle lisans, lisansüstü ya da doktora tezinin hazırlanması arasında çok fazla fark bulunmamaktadır. Lisansta tez yazan bir öğrenci yüksek lisans ve doktora tezini de benzer şekilde hazırlayacaktır. Seçilen konunun biraz daha sınırlı tutulması, sayfa sayısı, tablo, şekil gibi aralarındaki fark olarak gösterilebilir.

Ön Lisans Tezi Hazırlama, Ön Lisans Tezi diğer düzeydeki akademik çalışmalara oranla daha kolaydır. Ön lisans çalışmaları daha yüzeysel olduğu için öğrenciler kısa süre içinde yapıp teslim etmektedir. 

Lisans Tezi Hazırlama, ön lisansa oranla daha çok akademik emek, araştırma, kurallara uygunluk şartı gerektirir. Danışman hocalar, tez yazım süresince öğrencileri takip eder, en ufak hatada öğrencileri uyararak düzeltme ister.

Yüksek Lisans Tezi Hazırlama, lisansa göre daha zordur, bölüm, enstitü, fakülteye göre bazen değişse de lisansüstü öğrencileri yazım aşamasında zorlanır. Konu seçimi, konu sınırlandırma, literatür taraması, kaynakça ve dipnot düzenleme çalışmalarında en ufak hataya müsaade edilmez,

Doktora Tezi Hazırlama, bu süreçteki en zor düzeyi oluşturur. Konu seçimi, daha önce işlenmemiş olmalı, bilime yeni bir açılım getirmeli, sonuçları yeni bir fikir, ürün oluşturabilmeli.

Dikkat edilmesi gereken noktalar

Tez hazırlamak için öncelikle iyi bir araştırma yapın. Bir hafta arama yapmanızı, önerisi olanların tavsiyelerini bir ajandaya not almanız iyi bir başlangıç olabilir.  Arkadaş çevrenizde daha önce tez yazmış birileri varsa onlardan da yardım isteyebilirsiniz. Tabi bu noktada danışman hocanızın önerilerini, tavsiyelerini asla göz ardı etmeyin.

Tez yazmanın, konu belirleme ile başlayıp, savunma ile bittiğini unutmayın. Tezi hazırlamak için her gün mutlaka zaman ayırınız. Literatür taraması nasıl yapılır hakkındaki makalemiz size yardımcı olur.