Çalışma Saatlerimiz: WhatsApp: 7/24 Telefon Görüşmesi: 10.00/22.00 info@akademiktezmerkezi.com 0 544 971 0 286

İntihal Raporu Alma

İntihal Raporu Alma

Merhaba arkadaşlar,

Akademik çalışmalarınızdaki (tez, proje, makale) intihal oranını, çalışmanızı bize gönderdikten kısa bir süre (max 30 dk) sonra öğrenebilirsiniz.

Aşağıda örnek intihal raporuna göz atın. Hazırladığımız intihal raporu örneğinde intihal oranı %48 çıkmıştır.

İntihal raporunu almak için,  bu alanda nam yapmış olan; Turnitin ve iThenticate programlarından biri kullanılmaktadır. Biz Akademik Tez Merkezi olarak Turniitn programı kullanmaktayız. Öğrenciler ücretsiz rapor veren web sayfalarına güvenmemelidir çünkü sonuç sizi yanıltabilir. Sağlıklı bir sonuç için Turnitin raporu veya İthenticate raporu almalısınız.

Teziniz tamamen bittikten sonra İntihal Raporu almanız yararınıza olacaktır. İntihal programları birebir alıntı yaptığınız paragrafları tespit ettiğinden, intihalli cümleleri kendi düşüncelerinizle yorumlamak daha da kolay bir hale gelir. Bu da tez teslim aşamalarını oldukça hızlandırır.

Yazdığımız kısa bilgilerin yanında “intihal raporu nasıl alınır?” “İntihal raporu nasıl yorumlanır?” gibi sorulara cevap verelim.

Aslında o kadar merak edilecek bir şey değil İntihal Raporu. Akademik camianın kullanmış olduğu İntihal Programları Turnitin ve Ithenticate’dir. Teziniz bu programların birinde kontrol edilir.

Eğer kopyala/yapıştır yaptıysanız bu programlar yakalayacaktır. Kopyalama yapılan yerlerde sözcüklerin üstü boyalı bir şekilde rapora yansır.

Üniversitenizin belirlemiş olduğu intihal oranının üstünde kaldıysanız almış olduğunuz İntihal Raporu işinizi büyük ölçüde kolaylaştıracaktır. Örneğin, üniversitenizde maksimum intihal oranı %20 olsun, danışmanınız size bir uyarı yaparak hazırladığınız tezin intihal oranının %48 olduğunu ve bunun %20’ye düşürmeniz gerektiğini iletti.

Çoğu danışman öğrencilere intihal raporu vermemektedir. Teziniz de rastgele intihal düşürme yapmak mı daha kolay yoksa intihal raporunu alıp tekrar yorumlamak mı daha kolay 

Asıl merak edilecek konu İntihal Raporundan sonrasıdır. Çünkü sizi en çok zorlayacak olan durum İntihal Düşürme olacaktır.

İntihal nasıl önlenir?

Aşağıda bulunan not şeklindeki örnek, aklınıza takılan bütün soruların cevabı olacağını düşünüyoruz.

 Yukarıdaki paragrafı herhangi bir tez de gördünüz ve beğendiniz. Bu paragrafı kendi teziniz de kullanmak istiyorsunuz. İşte tam burada paragrafı okuyup tekrar yorumlamanız gerekmektedir.

Yukarıdaki tezinize almak istediğiniz paragrafı şu şekilde yorumlarsanız intihale yakalanmazsınız.

  

Görüldüğü üzere, yukarıdaki paragrafı okuyup yorumladık. Araya kendi düşüncelerimizi de kattık. İntihal Raporu Yorumlama en yalın şekilde ancak bu şekilde anlatılabilirdi.

İntihal Raporu Ücretleri

İntihal raporu fiyatlarımız sözcük sayısına göre değişmektedir. Fiyat aralıkları 100 – 250 TL arasındadır.

Aşağıdaki örnekte görüldüğü gibi intihal yapılan yerler renkli boyalar sayesinde gün yüzüne çıktı. Size vereceğimiz intihal raporunda, intihal olan yerleri görecek ve bu kısımları özgün cümlelerinizle değiştireceksiniz.

Rapordan sonra intihal oranını düşürmek işinizi hiç ummadığınız kadar kolaylaştıracaktır. Yapacağınız tek şey, paragrafları okuyup özgün bir şekilde yorumlamaktır.

Not: İntihal Düşürme hakkındaki yazımızıda okuyun. İntihal raporu ve intihal düşürme kavramları kardeş gibidir. Ancak bu şekilde tam bir bilgi sahibi olabilirsiniz. Biri olmadan öteki olmaz.

Örnek İntihal Raporu

        

Her iki örnek intihal raporuna aittir.

 

 

Örnek İntihal Rapor ve Sonucu

Üstte ki İntihal Raporu örneğinde İntihal Düşürme yaparken buna ilk sıradaki yani “1. Sıradaki www.h*k*....com” olan intihali düşürmekten başlayabilirsiniz. Danışman hocanız en yüksek orana bakacaktır sizde intihali düşürmeye en yüksek orandan başlamalısınız yani “1 sıradaki ” olan orandan.

Eğer intihal düşürmeyi de bizim yapmamızı isterseniz rapordan sonra fiyat alabilirsiniz.

 

Nasıl Sipariş Verebilirim?

İntihal Oranı Düşürme konusunda danışmanlık almak için çalışmanızla ilgili gerekli bilgileri sitemizin ana sayfasında yer alan "Sipariş Ver" (http://akademiktezmerkezi.com/siparis-ver)  formu doldurup göndermeniz durumunda uzman akademik kadromuz tarafından size en kısa zamanda dönüş sağlanıp detaylı bilgi verilecektir. 

Akademik Tez Merkezi, Arayın veya Whatsapp’dan yazın: 0544 971 0 ATM

İntihal oranı nasıl düşürülür, İntihal programı, İntihal rapor örneği, İntihal raporu duyurusu, İntihal raporu nedir, İntihal Tespiti Nasıl Yapılır, Tez bitirme projesi intihal raporu nasıl alınır, Ücretli intihal programları, Ücretsiz intihal programları

Son güncellenme tarihi: 22.01.2023