Çalışma Saatlerimiz: WhatsApp: 7/24 Telefon Görüşmesi: 10.00/22.00 info@akademiktezmerkezi.com 0 544 971 0 286

En Kolay İntihal Nasıl Düzeltilir

EN KOLAY İNTİHAL NASIL DÜZELTİLİR

 

İçindekiler tablosu

  • En kolay intihal nasıl düzeltilir
  • İntihal düşürme yolları nelerdir
  • Tırnak içine alarak intihal düşürme
  • İntihale düşmemek

İntihal nasıl düzeltilir, tez yazan öğrencilerin ortak sorunu olan intihalden en kolay kurtulmanın yolu, rapor aldıktan sonra benzeşen yerleri tekrar yorumlayıp yazmaktır. Aslına bakarsanız intihali düşürmenin en kolay yolu, hiç intihal yapmamaktır. Ancak, kaçınılmaz olarak lisans, yüksek lisans öğrencileri yüksek benzerlik ile karşı karşıya gelmektedir. intihal nasıl düzeltilir sorusunun cevabını aşağıda bulabilirsiniz.

İntihale düşmemek için

yazmaı öğrenmeniz gerekir.

En kolay intihal nasıl düzeltilir

İntihale düşmemek için özellikle alıntı yapmayı çok iyi bilmek gerekir. Başka kaynaktan alıntı yaptığınızda alınan yeri satır içi kaynak göstermek ve sonrasında kaynakçaya ilave etmeniz gerekir.

 

İntihal nasıl düşürülür sorusuna verilecek bir diğer cevap; benzeyen yerleri özet çıkarıp ( summary ) yazmaktır. Özet çıkarırken, konu sabit kalmalı başka anlamlara yer verecek düşünceler yazılmamalıdır.

İntihal düşürme yolları nelerdir

İntihali düzeltmek için bir başka yöntem; parapharise etme yani kelimelerin eş anlamlarını kullanmadır. Bu şekilde yaparak benzeyen yerleri düşürebilirsiniz. Ayrıca, cümle yapılarını anlam bütünlüğünü bozmadan değiştirebilirsiniz.

Bazı intihal programları, intihal raporu verirken, çıktısında alıntı ve kaynakçayı hariç tutma özelliğine sahiptir. İntihal oranını düşürmek için bazı kötü niyetli kişilerin programları kandırmaya yönelik davranış sergilediğini duymaktayız. Kısa sürede tespit edilip okuldan uzaklaştırma cezası almaları söz konusudur. Ceza almamak için hile, sahtekarlık yollarına sapmamanızı tavsiye ederiz.

Tırnak içine alarak intihal düşürme

En kolay intihali düşürmenin bir başka yolu da alıntı yaptığınız yerleri 〝tırnakʺʺiçine almaktır. Bunun yanında sitemizden intihal düşürme hizmeti almak isterseniz kısa zaman içinde hizmeti tamamlayıp teslim etmekteyiz.

Tüm bu çalışmaları yaparken dikkat etmeniz gereken nokta, yeniden yazarken konudan uzaklaşmamak olmalıdır. Aksi takdirde, düzenleme yaparken paragrafların birbirinden kopmasına neden olabilirsiniz.

İntihale düşmemek

Yüksek benzerlik ile karşılaşmamak için ne yapmanız gerekir. Yapmanız gereken alıntıları birebir almamak, kelimeleri değiştirerek yazmaktır. Aynen aldığınız cümleler yüksek benzerlik olarak karşınıza çıkar. Okuduğunuzu özetleyerek yazarsanız sorundan kolayca kurtulabilirsiniz.